Dobrý den, pokud jste dostala výpověď dle § 52 písm c), a zaměstnavatel ji nestáhne zpět, aby ji vzápětí nahradil výpovědí z jiného důvodu (moc možností ale nemá), odstupné Vám náleží ať je zaměstnavatel vyplatit chce nebo nechce.
Pokud by Vám zaměstnavatel mohl lehce zrušit pracovní poměr pro "porušení pracovní kázně" jak píšete, dávno by to udělal a neměl Vám zapotřebí vyhrožovat. Protože by však prohrál spor v případě, že by jste tomuto neoprávněnému zrušení pracovního poměru bránila, a byl si toho vědom, zvolil metodu psychického nátlaku.
Ve Vaší situaci máte tyto možnosti:
1. Jak sama uvádíte můžete dle § 53 písm. 2 ZP (viz
http://www.propusten.cz/info/zakon_c_26 ... _2009.html) napsat že že na prodloužení pracovního poměru o trvání ochranné doby z důvodu pracovní neschopnosti netrváte, pak Vám skončí pracovní poměr 31.10.2010 a to na základě původní výpovědi dle § 52 písm c), takže Vám zaměstnavatel musí vyplatit tří měsíční odstupné.
2. Počkáte až Vám pracovní neschopnost skončí, a uplyne výpovědní doba prodloužena u tuto neschopnost, pak skončí pracovní vztah opět na základě původní výpovědi dle § 52 písm c), takže Vám zaměstnavatel musí vyplatit tří měsíční odstupné.
3. Uzavřete dohodu o ukončení pracovního poměru. Ten můžete takto ukončit i v době pracovního neschopnosti. Sama si můžete dohodnout se zaměstnavatel na jaké podmínky přistoupíte a případně za jak vysoké odstupné jste ochotna podepsat. Pokud podepíšete bez odstupného, znamená to vlastně to, že zaměstnavatelova taktika psychického nátlaku byla úspěšná a Vy jste mu podespala, co od Vás původně požadoval a navíc jste se psychicky zhroutila.
V případě 1 a 3 vám i po ukončení pracovního poměru trvá pracovní neschopnost a vy máte právo pobírat nemocenské dávky.
Ohledně zařazení do evidence na ÚP a práva na podporu je dle zákona O Zaměstnanosti § 41
http://www.propusten.cz/podpora/zakon.html Rozhodným obdobím pro posuzování nároků na podporu v nezaměstnanosti a podporu při rekvalifikaci jsou poslední 3 roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání. Takže na podporu budete mít nárok.
Pokud budete chtít podniknout konkrétní kroky jako obranu proti případně neoprávněnému pokusu o zrušení pracovního vztahu dle § 55, můžete se obrátit na
radce@propusten.cz